Ekonomi

Türkiye’nin en büyük fişek fabrikası Uganda Cumhurbaşkanı ile buluştu

Çorum Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan fişek fabrikası Mite Defense’in genel müdürü Fatih Doğan’ın, Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni ile görüştüğü bildirildi.
Firmadan yapılan yazılı açıklamada Mite Defence’nin Türkiye’nin en büyük fişek fabrikası olduğu ve yıllık 360 milyon fişek üretme kapasitesine sahip olduğu belirtildi.
Açıklamada, şirketin genel müdürü Fatih Doğan’ın temaslarda bulunmak üzere Uganda’ya gittiği, Doğan’ın Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni ve Bakan Sayın Hon ile görüştüğü belirtildi. Evelyn Anite ile görüştüğü belirtildi.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğan, Başkan Museveni’nin kendisini kabul etmesinin yaptıkları işin ne kadar değerli olduğunu gösterdiğini vurguladı.
Verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Doğan, “Yerli ve milli fişek üretim fabrikası olmamız Başkan Yoweri Museveni tarafından takdirle karşılandı. Bu sadece bizim için değil, ülkemiz için de gurur kaynağı. Toplantıda Başkan Yoweri Museveni, savunma sanayi ve diğer birçok ticari alandaki çalışmalarımıza değinerek, “İstedikleri önemli adımlara ve gelecekte olası pek çok alanda işbirliklerine değinmesi bizi son derece mutlu etti.” kelimeler.
Bakan Anite ile de görüştüklerini belirten Doğan, şöyle konuştu:
“Sayın Bakanımız, Türkiye’nin yerli ve milli imkanlara sahip en büyük fişek fabrikası olan Mite Savunma’nın kapasite ve imkanlarıyla ilgili anlattıklarımızdan son derece etkilendi. Yıllık üreteceğimiz 360 milyon fişekleri en fazla olarak gördüğünü ifade etti. işbirliğinin önemli bir nedenidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu