Yaşam

Torbalı’da Tiyatro Günleri Sona Erdi

2019’da birincisini, geçen yıl ise ikincisini pandemi nedeniyle düzenlemeyi başaran Torbalı Belediyesi dün sona erdi. Dünya klasiklerinden Fareler ile Beşerler romanından uyarlanan tiyatro oyunuyla başlayan 3. Tiyatro Günleri, dün son meddah olarak bilinen usta oyuncu Mehmet Esen’in performansıyla kusursuz bir final yaptı. İlçede 3 gün boyunca gerçekleşen ve binlerce tiyatroseverin katıldığı 3. Tiyatro Günleri bir sosyal sorumluluk projesine de katkı sağladı. Köy okullarının kütüphanelerindeki kitaplar konusuna dikkat çekmek isteyen Torbalı Belediyesi, bu gösteriler öncesi tiyatroseverlerden kitap bağışlarını bilet olarak kabul etti.

3 GÜN DOLU OLDU

Torbalı Belediyesi tarafından düzenlenen Tiyatro Günleri, Dionysos Tiyatrosu’nun hazırladığı ‘Fareler ve İnsanlar’ adlı tiyatro oyunuyla başladı. Tiyatro Günleri’nin ikinci gününde Bodrum Belediye Tiyatrosu tarafından ‘Uçurtma Kuyruğu’ oyunu sahnelendi. Kapanış gününde Meddah adlı oyunuyla ünlü tiyatro sanatçısı Mehmet Esen dün Torbalı’da sanatseverlerin karşısına çıktı. Anıları ve tespitleriyle güldüren ünlü oyuncuya Torbalı Belediyesi tarafından ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ verildi. İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde sergilenen oyunlara İzmir’in dört bir yanından sanatseverler ilgi gösterdi.

BAŞKA TEKİN: TİYATRO TORBALI’DA SAHNELERİNE DEVAM EDECEK

3 gün sonunda yaklaşık 2 bin 500 kişinin takip ettiği gösteriler, sık sık alkışlarla kesildi. Torbalı’nın tiyatro ve sanatla özdeşleşen bir şehir haline geldiğine değinen Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “İlimizin sanatla anılması için hemşerilerimizi kültür sanat faaliyetleriyle buluşturmak için her türlü gayreti gösteriyoruz. Bu kapsamda Torbalı Tiyatro Günleri’nin bu yıl üçüncüsünü düzenledik. 3 gün boyunca çok değerli oyunlar ilçe sakinlerimizle buluştu. Bu gösterilerin girişinde kitap bağışlarını da kabul ediyoruz. Topladığımız kitaplar köy okullarına ulaşacak. Tiyatro oyunları Torbalı’da sahnelenmeye devam edecek. 3. Metropolis Tiyatro Festivalimiz Mayıs ayında gerçekleşecektir. Detayları önümüzdeki günlerde netleşecek” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu