Haber

PlayStation 5 satışları tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

Yıl boyunca piyasaya sürülen Hogwarts Legacy ve Dead Space Remake gibi oyunlar, konsol satışlarını olumlu yönde hızlandırdı. The Last of US gibi PS’ye özel oyunların tanınmasıyla birlikte Sony’de yüzler gülmeye başladı. PlayStation 5 satışları geçen yıla göre rekor kırdı.

PlayStation 5 adet bazında yılın en çok satan konsolu oldu

2020 yılında PlayStation 5 çıktığında stok bulmak çok zordu. Ancak günümüzde stok sorunu çözülmüş ve fiyat noktasında rekabetçi hale gelmiştir. Analist Matt Piscatella tarafından yapılan son araştırma, oyun donanımına yapılan harcamaların bir yıl öncesine göre yüzde 68 arttığını gösterdi.

Son dönemde oyun sektöründeki harcamaların 888 milyon dolara çıktığı gözlemlendi. Bu büyüme, 2022 yılının aynı dönemine göre hem dolar hem de adet bazında en çok satan konsol olan PlayStation 5’ten kaynaklanıyor.

shiftdelete.net/playstation-5-pro-exit-date

PS5’in başarısı yalnızca donanım rekorları kırmakla kalmadı, önceki tüm PlayStation konsollarını geride bıraktı. Yeni nesil konsolun geliri, sadece önceki modellere göre değil, tüm oyun konsollarına göre sektör tarihinin en büyük ilk çeyreğine imza attı.

Ancak Sony, konsol dünyasındaki rekabeti daha da kızıştırmak istiyor. Buna göre PlayStation 5’in Pro sürümü üzerinde çalışıldığına dair söylentiler dolaşmaya başladı. PlayStation 5 Pro test aşamasına girdi. Sony, PS5 Pro’yu 2024’ün sonlarında piyasaya sürmek istiyor olabilir.

Özellikle God of War: Ragnarök ve Horizon Forbidden West gibi oyunların çıkmasıyla birlikte PlayStation 5 satışları başarılı olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Peki siz PlayStation 5 satışları hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki Yorumlar bölümünden görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu