Haber

ÖĞRENCİLER MARDİN’DE DEPREM MAĞDURLARI İÇİN FUAR DÜZENLEDİ

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerden etkilenen Mardin’e gelen depremzedeler yararına bir çarşı düzenledi. Kermesten elde edilecek gelir Ramazan ayı öncesi depremzedelerin ailelerine ve öğrencilerine dağıtılacak.

Kızıltepe Adnan Menderes Ortaokulu öğrencileri, deprem bölgelerinden şehre gelen depremzedeler için kermes düzenledi. Okul bahçesinde düzenlenen kermeste yiyecek-içecek stantları kuruldu. Okul öğretmenleri, öğrenciler ve velilerin de desteğiyle çarşıdan elde edilecek gelir ramazan ayı öncesi öğrencilere gıda ve kırtasiye yardımı olarak depremzedelere verilecek. Okul Müdürü Abdulkadir Irmak, kermese destek veren öğrencilere ve velilerine teşekkür etti. Öğrencilerine sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı da aşılamayı amaçladıklarını kaydeden Irmak, şunları kaydetti:

“Ülke olarak büyük bir felaketle karşı karşıya kaldık. Bu asrın felaketine karşı ilk günden beri öğretmenlerimiz ve velilerimizle dayanışma içindeyiz. Bugün bir çarşı düzenlemeye karar verdik. Çarşıdan elde edeceğimiz geliri Ramazan ayı öncesi ailelere gıda olarak ulaştırmayı planlıyoruz. Tabii ki depremzedelerimize ihtiyaç duyacakları kırtasiye malzemesi olarak da vermeyi planlıyoruz. Size biraz da olsa yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

Öğrenciler ayrıca depremzedeler için kermes düzenlediklerini, bu nedenle çok keyifli geçtiğini söylediler. Okulun bahçesinde de bilim standı açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu