Haber

Malatya’da ‘Polis Akademisi’ sona erdi

MALATYA (İGFA) – Eğitim programı kapsamında polis çalışanına; Polis Yönetmeliği, Kabahatler Kanunu, Kamu Etiği ve Kamu Yararı konularında eğitimler verildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Recep Bentli, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, ilçelerden eğitim programına katılan zabıta görevlileri ve eğitimi veren Turgut Özal Üniversitesi Mahalli İdareler Bölümü Öğretim Üyeleri Cumali Aydoğan, Asım Taş, Taha Yasin Ateş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmasını yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, davranış ve mevzuat prestiji ve polis memurunun sahaya alıştırması açısından alınan eğitimlerin çok önemli olduğunu söyledi. değerli” diyerek, “Siz şehrin dış yüzüsünüz. Tutum ve davranışlarınız toplumda bizi yansıtacaktır.

Genel idarede polisin, taşrada jandarmaların, mahalli idarelerde ise kolluk kuvvetlerinin görev yaptığına değinen Gürkan, “Bu nedenle giydiğiniz forma çok önemli, formanın düğmesine zarar vermemelisiniz. tavır ve davranışlarınızla giyersiniz. Sahada yaptığınız her işte dikkatli olmalısınız.” dedim.

Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Zabıta birimlerinin belediyelerin vatandaşlara uzanan eli olduğunu belirten Bentli, “Eğitim programının ve alınan belgelerin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”
Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Tarihimizde polislik görevini yürüten kişilerden biri olan adaletin timsali Abdülkadir Artan, Hz. Ömer olduğunu söyleyerek, “Osmanlı Devleti döneminde resmi kimliğini kazanan, Cumhuriyet döneminde belli haklarla iyi duruma gelen zabıta teşkilatı bizim için çok önemlidir” dedi.

Programın sonunda Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan eğitmenlere plaket takdim ederken, aynı zamanda eğitim alan 198 polise de sertifikaları verildi.

serik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu