Haber

Kırklareli’de otomobilde bulunan bir kişinin ölümüne ilişkin 3 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

Kırklareli’de otomobilde bir kişinin merada ölümüne ilişkin ikisi tutuklu üç sanığın yargılanmasına devam edildi.

2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, maktul Fatih Çelikçi’yi kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış hapis cezası talep eden tutuklu sanık Sıddık A. ile tutuksuz sanık RY katıldı.

Diğer tutuklu sanık Funda Ş. Sesli ve Görüntülü Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya bağlandı.

Duruşma, gelen belgelerin okunmasıyla başladı.

Savcı Funda Ş. ve Sıddık A’nın tutuklanmasına, RY’nin tutuklanmasına karar verildi.

Önceki duruşmada Fatih Çelikçi’yi öldürdüğünü itiraf eden sanık Funda Ş, savunmasında diğer sanıkların kendisini Fatih Çelikçi’yi öldürmeye azmettirdiklerini ileri sürdü.

Çelikçi’nin öldürülmesiyle ilgili tüm planları Sıddık A. ve RY’nin yaptığını iddia eden Funda Ş, planı hayata geçirerek Fatih Çelikçi’yi öldürdüğünü ifade etti.

Sıddık A. ve RY suçlamaları reddederek beraatlerini istedi.

Sanık avukatlarının savunmasının ardından Mahkeme Başkanı Hüseyin Gedik, sanıkların mevcut durumlarının devamına karar verildiğini söyledi.

Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Etkinlik

18 Şubat’ta Kırklareli’nin Karakoç köyü mera alanında bir kişinin otomobilde hareketsiz bir şekilde yattığını fark eden vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi ve jandarma ekipleri Fatih Çelikçi’nin 100’den fazla kişiyle birlikte hayatını kaybettiğini belirledi. Bir silah.

Funda Ş. Kendi adına kiraya verildiğinin belirlenmesi üzerine Funda Ş. ile Sıddık A. ve RY gözaltına alınırken, Funda Ş. ve Sıddık A. tutuklandı.

haber-mazidagi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu