Haber

Deprem nerede hissedildi? Hatay depremi nerede hissedildi?

Hatay Sarsıntı nerede hissedildi? Kahramanmaraş merkezli sarsıntılar büyük yıkıma neden oldu. Hatay İki büyük sarsıntı daha oldu. Peki deprem nerede hissedildi, nerede oldu? Hatay depremi nerede hissedildi? detay…

HATAY DEPREMİ NEREDE OLDU?

Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma yol açtığı Hatay’da iki büyük deprem daha yaşandı. Saat 20.04’te Defne ilçesinde 6.4 büyüklüğünde, saat 20.07’de Samandağ ilçesinde 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kentte bazı binaların çöktüğü söylenirken, bölgede en büyüğü 5,2 büyüklüğünde olmak üzere çok sayıda artçı deprem meydana geliyor. Sarsıntının etkisiyle Hatay’da enkaz alanında toz bulutu oluştu ve ambulans sesleri duyuldu. Deprem, Hatay’ın yanı sıra Adana, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa gibi çevre illerde de hissedildi.

6.4 İLE HATAY SHAKE

Depremin şokunu üzerinden atamayan Hatay bir kez daha sarsıldı. AFAD, Hatay’ın Defne ilçesinde saat 20.04 sıralarında 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin 16.74 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtildi.

HATAY BEŞİKTE KAYALAR

Saat 20.07’de Samandağ’da 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından 3 dakika sonra 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. İkinci deprem ise 7 kilometre derinlikte meydana geldi. Kentte bazı binaların çöktüğü bildirildi.

artçı sarsıntılar DEVAM EDİYOR

6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgede çok sayıda artçı sarsıntı yaşanıyor. Samandağ ilçesinde 5,2 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı daha meydana geldi.

VATANDAŞLAR BÜYÜK ENDİŞELER Yaşadı

İki büyük depremin etkilerinden kurtulamayan Hatay’da vatandaşlar büyük tedirginlik yaşadı. Depremin çok şiddetli olduğunu belirten vatandaşlar, kısa sürede bulundukları yerden ayrıldı.

akorenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu