Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem: Yerel seçimlerden sonra erken genel seçim olacağına inanıyorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, “Yerel seçimlerden sonra erken genel seçim yapılacağına ve bunun CHP’nin zaferiyle sonuçlanacağına inanıyorum.” söz konusu.

Adem, partisinin il genel merkezine yaptığı ziyarette yaptığı açıklamada, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nın barış ve demokrasi ortamında, kavganın, gürültünün olmadığı, herkesin fikrini özgürce söylediği bir ortamda başladığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in hem Parti Meclisi’ni hem de Merkez Yönetim Kurulu’nu alanında uzman ve gündemi takip eden gençlerden oluşturduğunu belirten Adem, yaş ortalamasının 43 olduğunu belirtti.

Adem, insanlara umudun yeşerdiği bir dönemin yaşanacağını savunarak, değişimle birlikte herkesin yeniden heyecanlandığını söyledi.

Yerel Yönetim Seçimlerinde sahip oldukları 11 belediyeyi koruyacaklarını belirten Adem, şöyle konuştu:

“Eminiz ki en az 4 büyükşehir daha ekleyerek 15-16 büyükşehir alacağız, birçok ilçe ve belde belediye başkanlığı kazanacağız. Birçok yerde belediye kazanacağız. Bu da erken genel seçimlerin önünü açacak.” CHP’nin zaferiyle sonuçlanacak yerel seçimlerden sonra erken genel seçim yapılacağına inanıyoruz.” İnanıyorum.”

Adem, Niğde’nin 1977’den bu yana ilk kez CHP Parti Meclisi üyesi olduğunu belirterek, kendisine bu onuru veren CHP Genel Başkanı Özel’e Niğde halkı adına teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu