Haber

Çaydeğirmeni ilçesinde Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlandı

– Çaydeğirmeni ilçesinde Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlandı

ZONGULDAK – Zonguldak’ta Cumhuriyet Bayramı heyecan ve coşkuyla kutlandı. Kutlamalara ilçe halkı büyük ilgi gösterdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Zonguldak’ın Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesinde coşkuyla kutlandı. Şehir stadyumundaki kutlamalara Hüseyin Külah katıldı; Çaydeğirmeni Jandarma Karakolu Komutan Yardımcısı Muhammed Cihan İçyer, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satulmuş Gebeş, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satulmuş Gebeş ve protokol üyeleri, katılımcıların bayramlarını kutladı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satulmuş Gebeş; “28 Ekim 1923 akşamı hükümet kurulamayınca Gazi Mustafa Kemal Atatürk Çankaya Köşkü’ndeki arkadaşlarına şöyle dedi: “Cumhuriyeti yarın ilan edeceğiz.” Çok uzun ve meşakkatli bir süreçten sonra Cumhuriyet bağımsızlığına kavuştu. 29 Ekim 1923. Cumhuriyet, Türk milletine bırakılan en büyük miras ve vazgeçilmez mirastır. “Cumhuriyet bir değerdir. Cumhuriyet aydınlanmaya doğru atılmış bir adımdır. 100 yıl önce bugün yanan bir meşaledir. Ne mutlu Türk’üm diyenlere” dedi.

habergolyaka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu