Haber

Aliağa Belediye Meclisi Mayıs ayı Olağan Toplantısı Yapıldı

Aliağa Belediye Meclisi Mayıs ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi.

Belediye Meclis Salonu’nda 4 ve 7 Nisan 2023 tarihli meclis tutanaklarının okunması ve onaylanmasıyla başlayan toplantı, 9 konunun meclis üyelerine sunulmasıyla devam etti.

Cumhurbaşkanlığından gelen teklifler kapsamında ‘2022 Mali Yılı Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı’ Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Komisyon Raporlarının komisyonlardan geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.

Aliağa Belediyesi ile Aliağa Engelliler Derneği arasında ortak hizmet projesi kapsamında dernek faaliyetleri kapsamında kursiyer ve kurs eğitmeni istihdamına katkı sağlamak amacıyla verilen 30 bin TL nakdi yardım aylık 50 bin TL olarak belirlendi. istihdam maliyetlerindeki artış dikkate alınarak 2023 yılı için bu konuda dernekle ek protokol yapılması konusu Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

2. TOPLANTI CUMA GÜNÜ YAPILACAK
Mayıs Meclisi Olağan Toplantısı, ikinci toplantısının 5 Mayıs 2023 Cuma günü saat 18.00’de yapılması kararı ile sona erdi. Mayıs ayı meclisinin ikinci toplantısı, Aliağa Belediyesi’nin kurumsal internet sitesi www.aliaga.bel.tr ve Aliağa Belediyesi webtv www.youtube.com/aliagatv adreslerinden canlı yayınlanacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberdogansehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu