Haber

Adalet Bakanı Bozdağ, Adıyaman’daki deprem incelemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sarsıntılarla ilgili soruşturmaların sonuna kadar süreceğini ve kime ulaşırsa ulaşsın adaletin tecelli edeceğini söyledi.

Bozdağ, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Adıyaman’daki K-1 Altınşehir Konteyner Kent’te yapılan incelemelerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Bakan Bozdağ, Adıyaman’da yaraları hızla sarmaya çalıştıklarını belirtti.

Bozdağ, Adıyaman Adliyesi’nde de incelemelerde bulunduğunu belirterek, adliyenin hafif hasar gördüğünü ancak adalet hizmetlerinin devam ettiğini sözlerine ekledi.

Bozdağ, deprem bölgesinde gönüllülük çerçevesinde 5 bine yakın tıp uzmanı, isimli işçi ve savcının görevlendirildiğini bildirdi.

Deprem bölgelerinde adalet hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi için tüm tedbirlerin alındığını anlatan Bozdağ, vatandaşların adalet hizmetlerine yönelik beklentilerinin karşılanmaya devam edeceğini söyledi.

Bölgelerde geçici barınma amacıyla konteyner kentlerin kurulduğunu hatırlatan Bozdağ, bir yıl sonra depremden etkilenen vatandaşların kalıcı konutlara kavuşacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugüne kadar yaşanan sarsıntılarda verdiği sözleri yerine getirdiğine işaret eden Bozdağ, Kahramanmaraş’ta yaşanan sarsıntıların ardından yaraların sarılması, barınma ve diğer sorunların tahlili konularında verilecek sözlerin önümüzdeki günlerde yerine getirileceğini kaydetti. en geç bir yıl.

Bekir Bozdağ, “Dün bu kadro dedi, bugün dediğini yapacak. Adıyaman halkına verilen bütün sözler zamanında yerine getirilecek. Bu konuda kimsenin tereddütü olmasın.” dedi.

“Suçlu herkes milletin önünde yargı önünde hesap verecektir”

Delil çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Bakan Bozdağ, ceza hukuku soruşturması açısından delil tespit edilmeden hiçbir enkazın kaldırılmadığını, Adıyaman’da böyle bir durumun yaşanmadığını kaydetti.

Hak kaybına yol açacak ihmalin söz konusu olmadığını söyleyen Bozdağ, şöyle devam etti:

“Bizim yazılarımıza göre her şey usulüne uygun yapılıyor. Bunun altını bir kez daha çizmekte fayda görüyorum. Zaman zaman kamuoyunda soruşturmaların sadece müteahhitlerle ilgili olduğu yönünde değerlendirmeler yapılıyor. Soruşturmaların sadece müteahhitlerle ilgili olmadığını da belirtmek isterim. ama aynı zamanda bina sahipleri, kontrol elemanları da.Kişiler, teknik görevliler ve bir inşaat işinin kendince tamamlanmasında görev alan kişilerle ilgili soruşturmalar ancak binaların yaşlarına baktığımızda bunlarla ilgili olduğu için çoğu 1999’dan önce yapılmış teknik sorumlular kimler kontrolörler kimler diğer iş ve süreçleri kimler yapıyor bunlardan kim sorumlu bunların tespiti ve ispatı elbette zaman alıyor. bu konuda ihmali ve kusuru olan kim varsa, tespit edilirse kusurları oranında sorumlu olduğunu herkes görecek ve yargı önünde hesap vereceklerdir. zamanın e’si. Rastgele herhangi bir kişiye veya şirkete veya başka herhangi bir kişiye karşı ayrımcılık söz konusu değildir. Her bahiste kime ulaşırsa ulaşsın soruşturma sonuna kadar devam edecek ve adalet yerini bulacaktır. Hata yapan, kusuru olan ve yargı kararıyla tespit edilen herkes, milletin huzurunda yargı önünde hesap verecektir. Bu noktada siz değerli vatandaşlarımızın hiçbir endişesi olmaması gerektiğini bir kez daha belirtmek isterim.”

Adalet Bakanı Bozdağ, merhumun kimlik tespit çalışmalarının büyük bölümünün tamamlandığını sözlerine ekledi.

narlidere-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu